Безкоштовна доставка від 1000 грн

Знаменита четвірка, або що таке Всесвіт Тейлор Дженкінс Рід

Знаменита четвірка, або що таке Всесвіт Тейлор Дженкінс Рід


Інтернет, а зокрема англомовний BookTok гуде: книжки Тейлор Дженкінс Рід мають між собою багато спільного. І це не лише ім’я авторки, як здається на перший погляд. Усе набагато цікавіше.

 

«Світанок Малібу» та «Сім чоловіків Евелін Г’юґо»

Прискіпливі українські читачі вже могли помітити дещо спільне між перекладеними книжками Рід. Що ж саме? Відповідь проста — це персонаж, на ім’я Мік Ріва. Третій чоловік Евелін Г’юґо, співак — його згадують як батька головних героїв у книжці «Світанок Малібу» і розповідають його історію.

Сама Рід стверджує, що на вечірку у домі Ріви за час, описаний у її чотирьох романах, ходило досить багато людей. За її словами, «очевидно, що Мік Рів згадується або фігурує в усіх них».

Крім Міка, у «Світанку» згадують партнерку Евелін Г’юґо по фільму «Маленькі жінки» Рубі Райлі, а також одну з головних героїнь життєвої історії Г’юґо — Селію Сент-Джеймс.

Також у цій книжці фігурують персонажі «Дейзі Джонс і The Six» — Воррен Роудс та Ліза Краун. Згадує головна героїня Ніна і тенісистку Керрі Сото із твору «Кері Сото знову в грі», яка почала зустрічатися з її колишнім чоловіком Брендоном Рендаллом, який, між іншим, в одній зі сцен тікає на автомобілі, який належав Міку Ріві.

 

Кросовери з іншими книжками

У свої подальші твори Рід вводить персонажів, які тісно пов’язані з персонажами інших її книжок. Так головна героїня Daisy Jones and the Six, музикантка Дейзі Джонс з’являється у творі «Кері Сото знову в грі», а її музику згадують в Evidence of the Affair.

Також у книжках  Evidence of the Affair та «Дейзі Джонс і The Six» пригадують музику Ріва та його самого: за сюжетом, він виступає як відомий співак, який відвідує вечірку. Крім того, про Міка висловлюється батько і тренер головної героїні Керрі, персонаж, на ім’я Хав’єр, з книжки «Кері Сото знову в грі». Він каже, що терпіти не може співака, коли намагається намагається знайти хлопця для Керрі.

 

Не персонажами єдиними

Рід робить усе можливе, щоб показати читачам — події чотирьох її книжок відбуваються в одному світі, в одній реальності. І для повноти картини вона залишає незмінними ще декілька речей: журнали Vivant і Sub-Rosa.

Так виданню Vivant Евелін Г’юґо пропонує продати свою історію. У ньому ж публікують фотографію Ніни Рів, яка займається серфінгом. Згодом цей же журнал підтримує повернення Керрі Сото у теніс.

Видання Sub-Rosa ще до весілля із Міком читає Джун Рів у «Світанку Малібу». Навіть після зради чоловіка вона продовжує читати журнал, щоб дізнатися про нові зв’язки Міка та його життя. Також журнал згадують і в «Сімох чоловіках Евелін Г’юґо».

 

Замість підсумків

Тейлор Дженкінс Рід каже, що її «чотири книжки працюють разом». Вона зазначає, що їх не потрібно читати в певному порядку, оскільки всі вони працюють у тандемі.

Авторка переживає історію кожної у своїх книжках, витрачає по декілька тижнів на роздуми про них і їхні долі. Вона намагається зрозуміти, хто вони, чого хочуть і що б робили в тих чи інших ситуаціях. І тому для деяких з них з’являються окремі романи, які об’єднуються у великий захопливий і чуттєвий всесвіт з іншими книжками Рід. Тож читайте вже перекладені книжки авторки, чекайте на наступні й шукайте між ними ще більше зв’язків, які допоможуть поринути у Всесвіт Тейлор Дженкінс Рід.Поширити: