Безкоштовна доставка від 1000 грн

Як розвинути в собі СУПЕРСИЛИ

Як розвинути в собі СУПЕРСИЛИ


Ваші дітки мріють мати незвичайні здібності? А може, і ви у дитинстві бажали вміти літати чи читати чиїсь думки? Розуміємо, нашій редакції теж цього хотілося б. І отримати СУПЕРСИЛИ справді можливо, адже кожен з нас має надзвичайну річ — мозок. Так, з його допомогою ми не навчимося літати, але як щодо читання думок чи інших надздібностей?

Ваутер де Йонг дав відповідь на це запитання у своїй книжці «Суперсили для мозку. Ментальний фітнес для дітей». Він поділився практичними вправами, які допоможуть діткам прокачати свій мозок і відчути себе справжніми супергероями. Ми ж по секрету кажемо, що ці поради корисні й дорослим, адже деякі з них ми випробували на собі. І сьогодні ми поділимося ними з вами.

СУПЕРСИЛА 1

І перша надздібність — це наша приязність. Ваутер де Йонг стверджує, що за її допомогою ми можемо читати чужі думки. Вам може здатися, що це неможливо. Проте ось, що радить де Йонг: він рекомендує використовувати код «ППП» — «прислухатися — підсумовувати — питати». Ця навичка буде корисна для всіх, хто хоче краще ладнати з людьми.

Для початку треба послухати, що каже інша людина. Можливо, вона ділиться з вами чимось сокровенним чи розповідає про пережите нещодавно горе. Після того, як ви вислухаєте співрозмовника, підсумуйте сказане й перепитайте, чи правильно все зрозуміли. Ну, а далі просто ставте уточнювальні запитання. Завдяки цьому ви зможете дізнатися думки іншої людини й покращити взаємини з нею.

СУПЕРСИЛА 2

Чи було вам колись так тужливо, що хотілося аж заплакати й на день закритися в кімнаті, щоби ніхто не чіпав? Зізнайтеся, що таке було. І в ці моменти, за порадами інших, ви намагалися просто взяти себе в руки й жити далі це життя. Проте Ваутер де Йонг каже, що сум треба прожити.

«Твої сльози сигналять про те, що для тебе важливо. Через те, що тобі час від часу сумно, потім тобі веселіше від того, що ти все-таки маєш. Сум вчить тебе давати раду невдачам, тому що додатково заохочує тебе до дії», — каже автор.

Він зазначає, що печалі треба відчиняти метафоричні двері й пускати її у своє життя. Адже якщо довго не переживати сум, то «двері» можуть зачинитися і для інших почуттів. А це вже може призвести до неприємних наслідків, як-от тривожність чи депресія.

Примітка: якщо ваш сум триває понад два тижні, варто звернутися до спеціаліста, оскільки постійне перебування в пригніченому стані може зашкодити психічному здоров’ю.

СУПЕРСИЛА 3

Іноді кожному з нас не вистачає концентрації. Згадайте, як ваша увага перемикалася що п’ять хвилин під час виконання важливих завдань. Неприємно, еге ж? Проте Ваутер де Йонг каже, що цьому можна зарадити, якщо прокачати свою увагу. За його словами, людина в один момент може бути сконцентрованою лише на чомусь одному. Тож він рекомендує зосередитися на одній справі під час виконання надважливих завдань, наприклад, на своєму диханні. У такий спосіб ваш мозок зможе відпочити від думок-привидів.

Саме ці три суперсили ми випробували у редакції. Проте їх насправді набагато більше, аж цілих п'ятнадцять! І Ваутер де Йонг радо поділився ними у своїй книжці. Ми радимо цю книжку вашим дітям і вам, адже завдяки їй ви зможете не лише прокачати свій мозок, а й краще порозумітися між собою.


Поширити: