Безкоштовна доставка від 1000 грн

Book friends ефір із Франсуазою Буше. Як це було

Book friends ефір із Франсуазою Буше. Як це було

Напередодні Дня святого Валентина і Дня дарування книжок ARTBOOKS запускає довгоочікуваний другий сезон онлайн-зустрічей Book Friends. Першою зірковою гостею стала французька письменниця Франсуаза Буше. 

Франсуаза Буше – авторка серії дитячих бестселерів, серед яких «Книжка, яка нарешті пояснить тобі геть усе про батьків», «Книжка, яка нарешті пояснить тобі геть усе про дівчаток і хлопчиків», «Книжка, яка зробить тебе супермегащасливим» та інші. 

Ми обрали найцікавіше із нашої розмови на випадок, якщо ви не мали змоги подивитися трансляцію із Франсуазою. (До речі, на нашому YouTube-каналі є запис трансляції, тож ви все ще можете його переглянути!)


«У дитинстві я мріяла бути клоуном, потім хотіла стати ветеринаркою, потім журналісткою, потім хотіла працювати у рекламі. Але зрештою понад 15 років я працювала в індустрії моди й лише після цього стала дитячою письменницею».
«Ще змалечку я замовляла собі на Різдво зошити й писала там коротенькі історії та віршики. Але потім через роботу в мене не було на це часу, а коли з’явилося четверо дітей, то часу стало ще менше. В якійсь момент я взяла паузу в житті й тоді згадала про своє дитяче захоплення. Так з’явилася моя перша книга. Коли вона вийшла друком – я була в захваті, бо ніколи навіть не мріяла про це».
«Я не маю якихось письменницьких ритуалів, бо мене надихає саме життя, те, що я бачу навколо. Я ніколи не занотовую думки, книжки самі народжуються в голові, коли я сідаю писати. Мені подобаються серйозні теми: дружба, любов, стосунки між батьками та дітьми, мені подобається те, що йде від серця, що є найважливішим. Але я говорю про це з гумором… бо інакше буде просто нудно». 
«У дитячій літературі зараз популярне те саме, що і в дорослій. Це фемінізм, руйнування кордонів між «хлопчачими» і «дівчачими» книжками. Література, яка надихає дівчат бути тими, ким вони хочуть бути, та історії видатних людей. Популярні сюжети – це екологія, расизм, проблема домашнього насильства. У нас, у Франції, нема табу в цьому плані, дитячі книжки розповідають про те саме, що і дорослі, лише змінюється форма».
«Моя наступна книжка буде для батьків. Зважаючи на сучасну ситуацію в усьому світі, я б хотіла подарувати людям надію. Хочу, щоб вони змінили свої звички, були більш екологічними, більше дбали про планету і більше цінували справжні речі, як любов чи дружба».
«В нашій родині ми завжди заохочували жваві дискусії, ніколи не тиснули на дітей, але були поруч, коли вони цього потребували. Ми давали дітям якомога більше любові, радості та підтримки. Зараз багато батьків тривожаться за своїх дітей і мають багато страхів, які передаються дітям. Мені здається, дітям краще передавати відчуття любові та правильні цінності, які допоможуть їм у майбутньому. Моя улюблена порада батькам – довіряйте своїм дітям».
«У мене четверо дітей, і двоє з них читали змалечку, а двоє не читали взагалі. Я вирішила, що буде дуже корисно, якщо в мене в домі всюди будуть розкладені книжки. Хай вони їх не читають, але принаймні бачать. Моя порада батькам, діти яких не читають: не змушуйте їх читати. Книжки й література – це важливо, але в житті є дуже багато й інших цікавих речей. Двоє моїх дітей, які в дитинстві не читали, зараз виросли і читають нон-стоп, причому іноді такі складні книжки, що навіть я не можу зрозуміти».
«Коли мої діти зростали, у нас вдома не було телебачення. Ми самі обирали, які фільми хочемо подивитися, на які виставки піти і які книги прочитати. Треба свідомо обирати собі культурний продукт і бути в цьому активним».

Поширити: