Безкоштовна доставка від 1000 грн

Як Емма Томпсон та Аксель Шеффлер про пса Джима розповідали

Як Емма Томпсон та Аксель Шеффлер про пса Джима розповідали


«Джимове небачене Різдво» — це результат дивовижної співпраці двох талантів. Акторка Емма Томпсон та ілюстратор Аксель Шеффлер зайшли одне одного та об’єдналися, щоби створити неймовірну різдвяну історію, яка зачепить кожного й неодмінно подарує тепло та святковий настрій. Саме для того ці два митці вирішили розповісти світові про кудлатого й підсліпуватого, а втім, дуже веселого й освіченого пса, на ім’я Джим, який живе в Музеї Вікторії та Альберта.

Та перш ніж повідати всім історію цього собаки, Емма та Аксель повинні були пройти довгий шлях у понад тридцять років. Коли Шеффлер був ще маловідомим ілюстратором, то отримав листа від Томпсон, яка просила його намалювати щось на згадку для її тогочасного бойфренда — актора Кеннета Брани. Відтоді актриса й художник почали листуватися, але жодного разу не бачилися, аж допоки не створили спільну книжку.

Аксель зберіг того листа від Емми й приніс його на першу зустріч, присвячену створенню «Джимового небаченого Різдва». Акторка ж принесла конверт, у якому Шеффлер відправив їй ілюстрації після їхнього першого листування. За її словами, цей конверт, прикрашений зображенням Гамлета на черепі, висить у рамці над вбиральнею в її домі й досі.

Під час спілкування митці обмінювалися подарунками та іншими приємностями. Так Аксель намалював для акторки, яка нещодавно одержала титул дами, свинку із цим титулом. «Отже, навіть за відсутності реальних зустрічей, Аксель став ілюстратором мого життя», — каже Емма.

Згодом їхнє спілкування переросло в бажання створити щось спільне й пам’ятне. Так народилася історія про пса Джима. Він був списаний з образу реального тер’єра, який був вірним супутником сера Генрі Коула, директора Музею Вікторії та Альберта й автора першої різдвяної листівки. Саме її в книзі Джим доставляє королеві Вікторії.

До речі, цю листівку за дизайном Коула намалював його друг-художник Джон Горслі. А надрукували її на спеціальному верстаті. Цю машину та саму листівку Аксель Шеффлер відтворив у книжці.

Також художник зобразив королеву Вікторію з її чоловіком Альбертом. Шеффлеру вдалося зробити це завдяки глибокому дослідженню Емми Томпсон. В основу «Джимового небаченого Різдва» вона вклала історію створення Альбертополіса (музейного кварталу в західній частині Лондона), історію королівської сім’ї та різдвяний дух.

Емма веде розповідь лагідно та з гумором. І ці відчуття підсилюють надзвичайні ілюстрації Акселя. Разом митці змогли створити добру, милу та сповнену різдвяного настрою книжку. У чомусь її можна назвати навіть повчальною.

Маленький пес Джим з радістю чекатиме вас, читачів, у Музеї Вікторії та Альберта. А поки ви йтимете, він одним оком заглядатиме в книжки в бібліотеці, об’їдатиметься заварним кремом і спілкуватиметься зі своїми друзями з музею. Тож прочитайте про пригоди Джима й подаруйте собі та своїм дітям різдвяний настрій.

 


Поширити: